Długotrwałe stany podgorączkowe u dziecka a konieczność pobytu w szpitalu

Witam! U mojego syna występują długotrwałe stany podgorączkowe 37,4 - 37,8 w zeszłym roku było dokładnie tak samo , kilka tygodni stan podgorączkowy ale skończyło się to szpitalem ( zapalenie węzłów chłonnych szyi) . W tym roku znowu jesienią , trzeci tydzień taka temperatura, żadnych innych objawów, byliśmy u pediatry podobno gardło zaczerwienione, ale to w pierwszym tygodniu a teraz ? Boje się że znowu skończy się szpitalem :( jakie badania powinnam zrobić ? Gdzie iść ? Ola

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę udać się do lekarza pediatry, który ponownie zbierze wywiad oraz zbada dziecko. Być może konieczne jest włączenie antybiotyku. Jeśli stany gorączkowe będą się przedłużać pomimo leczenia, niewykluczona jest także ponowna hospitalizacja.