Dłuższa przerwa między kolejnymi opakowaniami a ich skuteczność

Witam, z powodu przyczyn losowych nie mogę kupić dziś ani jutro tabletek, które powinnam zacząć po 7-dniowej przerwie. Mogę je kupić w piątek (dziś środa). Zaznaczę, że nie chcę robić miesięcznej przerwy, bo kiedy zrobiłam taką 2 lata temu, to zaszłam w ciążę:) a teraz absolutnie nie chcemy sobie pozwolić na drugie:) nie wiem więc, co mam zrobić... Czy zacząć opakowanie w piątek i : 1) wziąć dwie naraz, a potem wieczorem tę, którą normalnie wzięłabym w piętek?, 2) zacząć opakowanie od piątku i brać pojedynczo, przesuwając tym samym termin następnego krwawienia? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo nie wiem, jak postąpić. PS Nie współżyłam w ciągu ostatniego tygodnia i nie będę przez jakiś jeszcze czas:) z powodu wyjazdu męża za granicę, ale nie chcę, jak już pisałam wcześniej, o ile to konieczne robić miesięcznej przerwy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najlepiej byłoby, gdyby rozpoczęła Pani w piątek nowe opakowanie i przyjmowała po jednej tabletce dziennie. Podczas przyjmowania tabletek z tego blistra nie będzie Pani jednak zabezpieczona przed moożliwością zajścia w ciążę. Pełne działanie antykonepyjne pojawi się dopiero po rozpoczęciu kolejnego opakowania (po 7-dniowej przerwie).

Pozdrawiam serdecznie!