Do jakiego lekarza mam się udać z moimi żylakami na rękach?

Witam na lewej ręcę na wysokości bicepsa mam żylaki, sa bardziej widoczne po wysiłku i w efekcie wysiłku również się pojawiły. Czasem bolą. Trenuje sporty siłowe , wczesniej sporty walki. Czy jest konieczne żebym rezygnował ze sportu ? W ciągu 3 lat ich objętość powiekszyła sie nie znacznie. Do jakiego lekarza powinienem sie udać czy zabieg/operacja jest niezbedna czy jest jakiś inny sposób leczenia tej przypadłości. Czy nie leczone jest to groźne oraz jaki jest koszt zabiegu prywatnie ??? pozdrawiam i dziekuje

Na kończynach górnych to nie są żylaki, a poszerzone żyły powierzchowne, których wygląd wynika prawdopodobnie z dużej masy mięśniowej - aby krew odpływała z dużego mięśnia, żyły poszerzają się kompensacyjnie. Jeśli problem jest duży, sugeruję konsultację angiologiczną.