Do którego miesiąca można uprawiać seks w ciąży?

Dzień dobry chciałam się spytać bo jestem w 7miesiacu przeszło w ciąży i chciałam zapytać czy można się kochać jeszcze w tym miesiącu i do którego wgl miesiąca można się kochać proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeżeli nie ma Pani żadnych powikłań, to może Pani uprawiać seks w 7., 8., a nawet w 9. miesiącu ciąży. Seks podczas ciąży nie stanowi żadnego zagrożenia ani dla przebiegu ciąży, ani dla samego płodu. Wbrew obiegowej opinii seks uprawiany w czasie ciąży nie powoduje poronienia czy przedwczesnego porodu. Jest zupełnie bezpieczny, a nawet wskazany. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/seks-w-ciazy-czy-jest-bezpieczny.

Oczywiście dotyczy to ciąży zdrowej, niezagrożonej. W przeciwnym wypadku lub gdy kobieta skarży się na częste skurcze, plamienia bądź infekcje intymne (lub jest w trakcie leczenia stanu zapalnego pochwy) seks jest niewskazany. Szczegółowo o przeciwwskazaniach w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/seks-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.