Do lekarza jakiej specjalności powinnam się zgłosić z objawami przedstawionymi poniżej?

Od pewnego czasu czuję drętwienie prawej nogi, a właściwie ciągłe mrowienie w stopie i łydce. Ostatnio mrowienie pojawiło się również w prawym ramieniu. Próbuję masować te miejsca, ale niewiele, a właściwie to nic, nie pomaga.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przede wszystkim warto udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wywiad, zbada Panią i zleci badania dodatkowe. Dolegliwości takie mogą wynikać z zaburzeń elektrolitowych. Warto wykonać oznaczenia morfologii krwi, elektrolitów, glukozy, badanie ogólne moczu oraz ew. inne, które lekarz uzna za zasadne na podstawie uzyskanych informacji. Warto też wykonać rtg kręgosłupa - odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego, gdyż takie objawy często występują w sytuacji zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, kiedy dochodzi do ucisku na nerwy.

Jeśli nie uda się postawić diagnozy warto wybrać się do neurologa.

Pozdrawiam