Do połowy przymknięte powieki i odchylanie głowy do tyłu u dziecka

Dlaczego mój 11-letni syn cały czas ma do połowy przymkniete powieki i patrząc odchyla głowę do tyłu aby nie otwierać oczu "do konca"?? Mówi że oczy go nie bolą ale nie może ich całkiem otworzyć. Proszę o pomoc co może być tego przyczyną?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przede wszystkim Pani syn wymaga specjalistycznej oceny neurologa dziecięcego.
Ptoza, czyli opadnięcie powieki może być spowodowana szeregiem czynników. Schorzenie to może być wadą rozwojową spotykaną najczęściej u dzieci, objawem zespołu Hornera lub miastenii. Najczęściej wada ta może być całkowicie lub częściowo skorygowana.