Zespół Arnolda Chiariego w wyniku MRI głowy

Witam w zeszłym miesiącu miałam wykonane MRI głowy z którego wynika że mam zespół Arnolda Chiariego typ 1 mam takie pytanie ponieważ idę do neurochirurga dopiero po nowym roku, czy zespół Arnolda Chiariego to coś poważnego? będzie czekać mnie operacja? dodam że mam niepokojące objawy: drętwienie połowy twarzy i szczęki, drętwienia ręki i nogi, ślinotok, bezdech nocny i okropne bóle z tyłu potylicy jakby mi coś wypychało głowę, bóle szyi... Próbowałam znaleźć jakieś informacje na temat zespołu Arnolda Chiariego w internecie i coś faktycznie jest, ale to chyba dosyć rzadko spotykana choroba, bo wiadomości było niewiele, a do tego były skomplikowane... Wolałabym jednak usłyszeć w tej sprawie opinię lekarza. Czy zespół Arnolda Chiariego jest bardzo groźny? Czy jest to choroba zagrażająca życiu? W jaki sposób przebiega leczenie zespołu Arnolda Chiariego - jest to leczenie farmakologiczne czy operacyjne? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

" MRI głowy z którego wynika że mam zespół Arnolda Chiariego typ 1"
to odmoana anatomiczna powodująca nadmierne "wciśnięcie " głowy i szyi, niewielkiego stopnia
Proszę porozumieć się z NEUROLOGIEM i NEUROCHIRURGIEM
odnośnie zgłaszanych objawów jak "drętwienie połowy twarzy i szczęki, drętwienia ręki i nogi, ślinotok, bezdech nocny i okropne bóle z tyłu potylicy jakby mi coś wypychało głowę, bóle szyi,"
Czy objawy są dawno? Czy narastają ?