Dodatni wynik cytomegalii IgG i IgM przed ciążą

Witam, staram się z mężem o dziecko. To będzie pierwsza ciąża. Zrobiłam badanie na cytomegalię. Bardzo proszę o interpretację wyników: CMV IgG wyniosło 10.5 S/CO, CMV IgM wyniosło 1.31 S/CO. Dla obydwu: wynik ujemny 0,0-0,9; wątpliwy 0,9-1,1; dodatni powyżej 1,1. Badania robiłam 3 dni temu. Chciałam zapytać, czy mogę się teraz starać o dziecko? Czy odczekać i zrobić raz jeszcze badania? Proszę opisowo zinterpretować te wyniki. Miałam cytomegalię i mam ja nadal? Czy 1.31 to wcale nie taka duża nadwyżka? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podwyższone miano przeciwciał IgG oraz graniczny poziom przeciwciał IgM wskazuje raczej na przebytą infekcję CMV w przeszłości. W niektórych przypadkach przeciwciała IgM mogą utrzymywać się we krwi aż kilkanaście miesięcy od pierwotnej infekcji. Dla ostatecznego wykluczenia czynnego zakażenia cytomegalowirusowego, stanowiącego zagrożenie dla płodu, wskazane byłoby powtórzenie badania za miesiąc. Bezpieczne zajście w ciążę będzie możliwe dopiero po normalizacji poziomu IgM.