Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dofinansowania na zakładanie aparatu ortodontycznego

Witam mam 21 lat i wadę zgryzu progenię niestety mam małe dziecko i nie stać mnie na aparat ani dojazdy do innej miejscowości ponieważ w mojej nie ma takich specjalistów. Czy ktoś słyszał o takim czymś że w Uniwersytecie Medycznym można by było wyprosić o to żeby zrobili aparat stały za darmo bo ci studenci mają jakies na to dofinansowania tak mi powiedziała pani chirurg stomatologiczna . Czy mogę na takie cos liczyć?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Witam,
z tego co mi wiadomo to niestety ale tylko na wady z rozszczepami są dofinansowania. Jeżeli chodzi o leczenie progenii to leczenie ortodontyczne jest płatne, a chirurgiczne może być w ramach NFZ.
Adam Ziemlewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy