Dofinansowania na zakładanie aparatu ortodontycznego

Witam mam 21 lat i wadę zgryzu progenię niestety mam małe dziecko i nie stać mnie na aparat ani dojazdy do innej miejscowości ponieważ w mojej nie ma takich specjalistów. Czy ktoś słyszał o takim czymś że w Uniwersytecie Medycznym można by było wyprosić o to żeby zrobili aparat stały za darmo bo ci studenci mają jakies na to dofinansowania tak mi powiedziała pani chirurg stomatologiczna . Czy mogę na takie cos liczyć?

Witam,
z tego co mi wiadomo to niestety ale tylko na wady z rozszczepami są dofinansowania. Jeżeli chodzi o leczenie progenii to leczenie ortodontyczne jest płatne, a chirurgiczne może być w ramach NFZ.
Adam Ziemlewski