Dokładność tomogarfii komputerowej jamy brzusznej bez kontrastu

dzień dobry. czy tomograf bez kontrastu na jamę brzuszna i nerki jest nie dokładny? pani mi powiedziała ze tak jak usg.a usg miałam to po co tomograf?mi się wydaje ze jest wiele dokładniejszy.

Witam serdecznie,

Badanie TK jamy brzusznej jest badaniem dokładniejszym w niektórych przypadkach, aniżeli badanie USG. W przypadku, gdy lekarz ma wątpliwości co do wyniku badania USG, wówczas kieruję na badania dokładniejsze, jak np. TK. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę udać się do lekarza zlecającego badanie i z nim na ten temat porozmawiać.

Pozdrawiam.