Dokuczliwy ból w lewym podbrzuszu i pod żebrami

Witam, od pewnego czasu dokucza mi bol w lewym podbrzuszu. Nie strikte pod zebrami lecz jeszcze nizej. Tak jakby zaraz nad biodrem. Nasila sie zwlaszcza jak zjem cos typu pizza czy inne fastfoody. Dodam ze zdarza mi sie dosc czesto pic alkohol i pale okolo pol paczki dziennie. Stolce 2-3 razy dziennie. Malo kiedy 4. Jest to dosc duzy dyskomfort. Prosze mi poradzic co moge zrobic.czy moze to bym na tle nerwowym? Jestem hipohondrykiem

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy bez wątpienia wynikają z patologii w obrębie przewodu pokarmowego. Przede wszystkim sugeruję zwrócenie większej uwagi na dietę. Powinien Pan spożywać 5 lekkostrawnych posiłków dziennie. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka.