Doły pachowe obustronnie wolne od patologicznych węzłów chłonnych

50 lat, USG piersi: w piersi prawej na godz. 12 w odległości 5 cm od brodawki sutkowej hypoech. guzek 11x9x4 mm, obraz usg zmiany łagodnej -FA lub odszczep. zrazik tłuszcz. W piersi lew. na godz. 13-14 hypoech. guzek 5x3x5,5 mm, obraz usg zmiany łagodnej FA susp. Nie wykazano innych zmian ogniskowych w piersiach.Doły pachowe obustronnie wolne od patologicznych węzłów chłonnych. Wnioski: Łagodne guzki w piersiach do kontr. usg. Czy mogę czekać do kolejnej kontr czy już zgłosić się do onkologa?

Wystarczająca w takim wypadku jest kontrolne USG piersi za około 6-12 miesięcy. Oczywiście z uwagi na Pani wiek nie należy też zaniedbywać wykonania kontrolnej mammografii.