Domowe sposoby na wyleczenie żylaka odbytu

Witam. Jakie są najskuteczniejsze metody pozbycia się hemoroida zewnętrznego (zaczerwienienia wokół odbytu). Zrobił oraz wyskoczył mi przez poród. Proszę o podanie leków bez recepty oraz domowych sposobów. Jestem w 4 tygodniu połogu i nie karmię piersią.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma domowych sposobów na pozbycie się żylaków odbytu. Jedynym skutecznym leczeniem jest leczenie zabiegowe. Preparaty dostępne powszechnie w aptekach mają tylko za zadanie łagodzić objawy towarzyszące tej chorobie. Jeżeli chce Pani podjąć działania lecznicze to konieczna jest wizyta u lekarza, który po zbadaniu Pani określi jakie będzie najlepsze postępowanie w Pani przypadku (warto poczekać do zakończenia okresu połogu czyli 6 tygodni po porodzie). Pozdrawiam