Drażliwość i nerwowość oraz plamy na dekolcie a tarczyca

Od pewnego czasu jestem drażliwa i nerwowa, odczuwam jakby lęk czy strach w środku. Stany lękowe. Uczucie dławienia w gardle. Często pojawiają mi się czerwone plamy na dekolcie. Nie mam wpływu na to, co się dzieje ze mną, a raczej z moim ciałem. Czy może to dotyczyć tarczycy? Czy konieczne jest wykonanie T3, T4? Czy to mogą być jakieś niewidoczne guzy tarczycy? Zrobione badania wyglądają następująco: TSH - 3 3,07 mlU/l, glukoza - 84, cholesterol wolny - 169, HDl - 47, potas - 3,6, żelazo - 99,0, OB - 8, WBC - 7,4, HGB - 13,2, MCV - 91 um3. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przedstawione przez Panią wyniki badań mieszczą się w granicach normy. Prawidłowy poziom TSH wyklucza występowanie u Pani istotnych zaburzeń czynności tarczycy. W przypadkach wątpliwości – np. gdy występuje wole tarczycy mimo prawidłowego poziomu TSH - oznacza się także T3 i T4 (a najlepiej frakcje wolne tych hormonów, tzn. fT3 i fT4). Objawy takie, jak opisywane przez Panią, mogą wskazywać także na występowanie zaburzeń o charakterze nerwicowym.