Drętwienie i ból palców a ryzyko zachorowania na dnę moczanową

witam, jestem kobietą i mam 28 lat, prowadze normalny tryb zycia jak wiekszosc osob w moim wieku i prawdopodobnie mam dna bo na to wskazują objawy. zaczeło sie, że zdretwialy palec duzy u stopy przez okolo 2 miesiące a teraz to ustało a zacząl sie dziwny bol poduszki pod palcem i trwa ok miesiąc ale pierwszego dnia jak zaczelo bolec to mialam gorączke i tak jakby grypę, czy to jest mozliwe ze w tym wieku mam dna??????????????

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie można wykluczyć dny moczanowej. Warto zbadać poziom kwasu moczowego w krwi obwodowej. Proszę zgłosić się do lekarza.