Drętwienie i ból prawej strony głowy

Witam! Jestem kobietą, mam 55 lat. Od ponad dwóch tygodni boli mnie i drętwieje prawa strona głowy. Wcześniej pojawił się ból prawego ucha. Wymienione objawy wystąpiły po przebywaniu w pokojach z przeciągami. Ból mi bardzo dokucza, nie wiem jak sobie poradzić. Bardzo proszę o pomoc!

Witam! Na podstawie powyższego opisu można stwierdzić, że objawy dość jednoznacznie sugerują zapalenie gałęzi (jednej lub trzech) nerwu trójdzielnego. Niestety bez dokładnego badania trudno stwierdzić, której dokładnie gałęzi może dotyczyć problem. W związku z objawami proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wstępne badanie, a przy potwierdzeniu podejrzewanej przyczyny wypisze skierowanie do neurologa. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Leczenie ma różną skuteczność w zależności od przebiegu choroby. Wśród leków najważniejsze są leki przeciwpadaczkowe, ale także przeciwdepresanty, natomiast oprócz leków mogą być stosowane również zabiegi z zakresu fizykoterapii. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego lub u neurologa. Pozdrawiam serdecznie!