Jakie badania mam jeszcze zrobić?

Od 3tygodni powiększone węzły na szyi, ból ramion, czasem pieczenie w gardle. Od dwóch dni zawsze rano powiększony lewy migdał, morfologia z wymazem wyszła dobra 2 usg węzłów stwierdzono powiększone, ale nie budzące podejrzenia, bez stanów gorączkowych, usg jamy brzusznej dobre, 10dniowe przyjmowanie antybiotyku x*** nie pomogło.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zamiast wykonywać badania na własną rękę wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który wdroży diagnostykę objawów. Podstawa jest dokładny wywiad oraz badanie przedmiotowe. Badania diagnostyczne są tylko dopełnieniem obrazu. Jeśli lekarz po przeprowadzeniu pełnej dostępnej mu diagnostyki nie znajdzie przyczyny rozważyć należy hospitalizacje umożliwiająca przeprowadzenie szerszego panelu badan diagnostycznych.
Pozdrawiam