Derealizacja i depersonalizacja. Jak sobie z nimi radzić?

Od ponad dwóch lat mam derealizację i depersonalizację. Mówiono mi, że to objaw depresji, ale mimo że pokonałem chorobę, nie przeszło. Nie wiem teraz, co mam robić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Zdecydowanie powinien Pan jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry! Wystąpienie tego typu objawów może bowiem mieć bardzo różne podłoże i zawsze wymaga przeprowadzenia szczegółowego badania i diagnostyki różnicowej. Niepokojące jest również tak długie utrzymywanie się poczucia depersonalizacji i derealizacji, mam bardzo niewiele danych na Pański temat, stąd trudno jest mi jakoś odnieść się do tej sytuacji... Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie