Drętwienie i szczękościsk z powodu ósemki

Witam, 30.12 udałam się do dentysty wyrastającą 8 na dole i drętwieniem lewej strony twarzy oraz opuchlizną, kazała mi brać leki przeciwbólowe i smarować żelem. W nowy rok doszedł szczękościsk, ból zęba minął ale opuchlizna po lewej stronie szyi rośnie, występują problemy z przełykaniem, gęsty ślinotok. Dostałam antybiotyk od lekarza rodzinnego oraz leki przeciwbólowo/zapalne. Na dzień dzisiejszy spadła tylko gorączka, szczękościsk się pogorszył. Antybiotyk nie działa ? Co robić ? Co to jest?

Aleksander Ropielewski

Bez badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, najczęściej przyczyną szczękościsku jest infekcja lub stan zapalny jamy ustnej, przyzębia lub zęba. Wynika on z obrzęku, który uniemożliwia swobodny zakres i pracę mięśni odpowiadających za otwieranie ust. Konieczny kontakt ze stomatologiem.