Szczękościsk w 15. tygodniu ciąży

jakis tydzien temu zaczął boleć mnie ząb dolna 7,wzięłam tabletki przeciwbólowe i przeszlo położyłam się spać i wstałam z ogromnym bólem po 2 dniach już mi napuchło i zrobiła mi się boląca gula pod żuchwą,poszłam do stomatologa i powiedział żę to szczękościsk i przepisał antybiotyk,dodam jeszcze,że jestem w 15 tyg.ciąży. ile się goi ta gula? nie moge nic jeść bo ciężko mi otworzyc usta...

Po antybiotyku szczękościsk powinien ustąpić w ciągu kilku dni.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl