Drętwienie mięśni nóg i bezsenność

Witajcie. Dretwieja mi rece i bola miesnie nog od kilku dobrych dni.Czego sie spodziewac bo do glowy przychodzi mi przeforsowanie tylko te te rece mi nie pasuja a potrafie nie przespac nocy z tego powodu. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, objawy jakie Pan prezentuje są bardzo niespecyficzne. Mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, niedoborami pokarmowymi oraz wieloma innymi schorzeniami. Proszę na początek zgłosić się do lekarza celem wykonania podstawowych badań takich jak morfologia krwi, EKG, RTG kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Pozdrawiam.

Przyczyny mogą być różne - być może sposób odżywiania się zmieni, pojawiły się niedobory makro i mikroelementów, bezpośrednio drętwienie kk górnych może wynikać z dolegliwości odkręgosłupowych - proponuję udać się na podstawowe badania do lekarza pierwszego kontaktu - od czegoś należy zacząć.