Drgawki, sztywne ciało i problemy z oddychaniem przy silnych emocjach u męża

Co to jest ? Przy silnych nerwach emocjach mąż najpierw dostaje tzw.drgawek w miarę jak emocje rosną dochodzi do wysztywnienia całego ciała i problem z oddychaniem czasm trwa to moment a czasem trzyma dłużej i dodatkowo nazwę to tak że aż rzuca nim po łużku. Gdy się uspokoi przeważnie zasypia i przez sen też raz na jakiś czas nim zatrzepie tak mocno że aż się budzi, dodam że mąż jest ogólnie człowiekiem nerwowym i wybuchowym często pije alkochol ale nie upija się proszę mi jakoś wytłumaczyć co

Podobne objawy może dawać napad lęku w przebiegu nerwicy. Jednak najpierw zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej i wykluczenie innych ( w tym neurologicznych) podstaw objawów. Jeśli lekarz wykluczy inne choroby, skieruje na psychoterapie do psychologa.

Niestety są to typowe objawy uzależnienia alkoholowego. Bez terapii i abstynencji całkowitej objawy te będą się nasilać.
Pozdrawiam.