Problemy z koncentracją i emocjami

Witam mam problemy z roztrzepaniem. Zawsze taka byłam, ale od około 4 lat jest coraz gorzej. Jeśli występują silniejsze emocje (negatywne czy pozytywne) - jestem trochę rozedrgana, mam dziwne ruchy, mało uporządkowane, potykam się, koncentracja jest bardzo słaba, zapominam o wielu rzeczach. Tak, jakby emocje odbierały mi panowanie nad sobą. W rozmowie też bywam wtedy nieopanowana, czuć w moim głosie sporo emocji, dużo mówię.Mam 22 lata i abstrahując od tych reakcji, jestem dość dojrzałą osobą.

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem psychoterapeutą. Podczas osobistego spotkania podejmie Pani decyzję, czy chce spróbować zmienić te lub niektóre z tych swoich zachowań/ nawyków/ predyspozycji - nauczyć się nowych umiejętności - oraz ocenicie, czy jest to możliwe w toku psychoterapii.

Pozdrawiam!

Podobne objawy często maja podłoże emocjonalne, które można przepracować w procesie psychoterapii. Jeśli lekarz wykluczy inne zaburzenia, zachęcam do umówienia się do psychologa, psychoterapeuty.

Witam,
Zachęcam najpierw do wizyty u lekarza psychiatry. On stwierdzi, czy opisane objawy mają podłoże emocjonalne czy też warto wykonać badania, które wyklucza podłoże somatyczne. Najprawdopodobniej ma to podłoże takie, jak Pani podejrzewa - emocjonalne. Wtedy pomogłaby Pani psychoterapia. Warto też nauczyć się relaksacji. W internecie znajdzie Pani wiele treningów relaksacyjnych, np. Jacobsona. Bardzo dobrym pomysłem byłaby również medytacja lub ćwiczenia mindfulness. Znajdzie je Pani również w sieci.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

proszę rozważyć konsultację z psychologiem/psychoterapeutą. Spotkania ze specjalistą mogą być ukierunkowane na opanowanie emocji w momentach, gdy stają się one zbyt silne. Warto, żeby na co dzień starała się Pani korzystać z wybranych technik relaksacyjnych, co może pozytywnie wpłynąć na zmianę Pani reakcji emocjonalnych, które oczywiście zawsze będą Pani towarzyszyły, ale chodzi o to, żeby było to towarzystwo dla Pani pomocne, a nie przeszkadzające/utrudniające.

Pozdrawia,
Elwira Chruściel