Drgawki u 2,5-letniej dziewczynki a błędy w jadłospisie

witam, mam pytanie.prowadze przedszkole.dzisiaj 2.5 letnia dziewczynka niespodziewanie zaczela sie trzasc.nie miala goraczki i nie bylo jej zimno.pol godzin wczesniej zjada sniadanie.podalam jesj slodki kompot i lyzeczke cukru.objawy ustapily po ok 5 min.matka zabrala dziecko do lekarza ,ktroy stwierdzil ze dziecko nie ma cukrzycy(nie robiac badan)tylko musialy wystapic bledy w jadlospisie czyli ,ze mala otrzymala za mala ilosc bialka.czy to mozliwe?

nie, to dziwne wytłumaczenie. Trzeba zrobić badanie cukru u dziecka zebrać dokładny wywiad pod kątem cukrzycy ( np. czy dziecko dużo pije ), ewentualnie neurolog?