Drobne ogniska hipodensyjne w obu wyspach

Witam, Proszę o informacje co oznacza opis z TK głowy- "drobne ogniska hipodensyjne w obu wyspach-drobne zmiany naczyniopochodne lub poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe"... W pozostałej czesci opisu jest informacje ze nie ma zmian patologicznych. TK zostało wykonane bo mama ma czesto bardzo silne bóle głowy, a wizyte u lekarza ma dopiero za tydzien u neurologa, Proszę o pomoc. Z góry dziekuje Sylwia

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.