Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych w wyniku RTG kręgosłupa
Dzień dobry Co oznacza wynik rtg kręgosłupa: Odcinek lędźwiowy kręgosłupa o spłyconej lordzie poza tym w granicach normy w rtg. Hemisakralizacja kręgu L5 po stronie prawej. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Wynik wskazuje na złączenie kręgów po stronie prawej z kością krzyżową. Spłycona lordoza może powodować bóle pleców, podobnie jak zmiany zwyrodnieniowe.