Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych, z niewielką sklerotyzacją powierzchni stawowych

proszę o interpretację wyników prześwietleń. "RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowegoap=boczne. Wyrostki kolczyste niewidoczne, nie do oceny. Niewidoczny trzon L1 na zdjęciu bocznym.Lordoza lędźwiowa spłycona. Wysokość trzonów kręgów i przestrzeni międzykręgowych w granicach normy.Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych, z niewielką sklerotyzacją powierzchni stawowych (zwłaszcza na poziomie L5/S1)". I drugie prześwietlenie; "RTG miednicy ze stawami biodrowymi. Na wykonanym rtg ap miednicy ze stawami biodrowymi stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe na pograniczu ls (lub 1s) kręgosłupa oraz w stawach krzyżowo-biodrowych obustronnie. Przykurcz KDL. Osteofitoza wewnętrzna głów obu kości udowych." Leki słabo działają, przez cały czas odczuwam "pieczenie" w stawach biodrowych najczęściej podczas leżenia (obojętne czy leżę na boku czy plecach). Przy wychodzeniu po schodach również mnie "piecze". Przy dłuższym chodzeniu odczuwam ból w lewym biodrze (taki świdrujący). Rehabilitację mam dopiero na marzec 2015r,a termnin na rezonans magnetyczy na kwiecień 2015

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik badań obrazowych wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe. Proponuję udać się do ortopedy, który pokieruje dalszym leczeniem.
Pozdrawiam