Drobne zwapnienia w trzustce w wyniku TK

Witam serdecznie. W badaniu TK zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia w trzustce. Pozostałe parametry trzustki w normie. Wykonywałam kilkakrotnie badania na poziom amylazy w moczu i krwi, wszystko w normie . Nie mam biegunek ani dolegliwości bólowych. Nie piję alkoholu. Rozumiem, że zwapnienia są objawem PZT. Proszę o informację, czy rozwój choroby można zatrzymać. Czy powinnam stosować dietę i suplementację enzymami trzustkowymi?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany tego typu mogą występować nie tylko na sutek PZT. Jeśli wyniki badań dodatkowych są w normie oraz lekarz prowadzący nie widzi konieczności leczenia to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.