Drożdżyca na jajniku

dermatolog stwierdził mnie drożdżyce na języku pomimo zastosowania antybiotyku nie ustąpiło czy jest to groźne? mam też pare miękkich wykwitów na bocznej części języka oprocz lekko na tylniej czy tak może objawiać się drożdżyca?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to groźne i może się objawiać tak jak to Pani opisała. Jeżeli drożdżyca nawróci po leczeniu warto wykonać testy w kierunku HIV ponieważ podatność na tego typu infekcje może świadczyć o upośledzeniu odporności.