Drżenie mięśni i ruchy kończyn podczas snu u 8-latka

Witam. Od kilku dni zaobserwowalem u syna który ma 8 lat że po zaśnięciu czasami poruszy ręką,nogą lub drgną mięśnie ud , itp. Po jakimś czasie to ustępuje ale zdarza się to czasem też nad ranem. Nie wiem jak mam to rozumować. Mój syn ma 8 lat , waży 37kg i ma 140 cm wzrostu. Proszę o pomoc. Dziękuję
ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Panią objawy to najpewniej łagodne mioklonie nocne, czyli zespół objawów dotyczący szczególnie niemowląt i młodszych dzieci. Zauważone przez Panią drżenia/krótkotrwałe skurcze najczęściej występują w czasie zasypiania i mają charakter gwałtownych i nagłych skurczy poszczególnych grup mięśniowych, co potwierdza diagnozę. Dla pewności warto jednak skonsultować się ze specjalistą pediatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty