Drgania i dygotania ciała podczas snu

Dzień dobry ! Mój mąż od lat ma drgania nocne - objawia się to dygotaniem ciała, szczególnie nóg (ale nie polega to na udawanym chodzeniu), występuje zarówno podczas zasypiania, jaki i w późniejszym czasie kiedy już śpi, powtarza nawet 10-20 razy w ciągu nocy. Ale są też noce kiedy drgania nie występują w ogóle. Mąż nie chce pójść do lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Być może konieczne będzie udanie się do neurologa.

Magdalena StusiĹska

Nie pisze pani jaki jest charakter tych drgań- jeśl są to pojedyńcze zrywy i drgnięcia być może są to mioklonie przysenne podczas zasypiania i Okresowe ruchy w czasie snu (periodic movement of sleep - PMS) zwykle występujące w fazie snu NREM. Takie objawy występują u bardzo wielu ludzi i nie są odchyleniem od normy.