Czy częste mioklonie przysenne w ciąży mogą zaszkodzić dziecku?

Dzień dobry. Jestem obecnie w 7 tygodniu ciąży. Mam nerwicę od około roku. Niemal od początku ciąży mam uporczywe zrywy podczas zasypania, które nie pozwalają mi zasnąć nawet 3 godziny. Do tego po zrywach mam wysoki puls, co również wpływa na niemożność zaśnięcia. Zrywy mam również w dzień, ale tylko podczas zasypiania. Ziołowe leki uspokajające nie pomagają. Czy te mioklonie mogą mieć wpływ na rozwój zarodka lub ewentualne poronienie? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż mój lekarz ginekolog nie umie odpowiedzieć na to pytanie. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Mioklonie przysenne często występują u wielu ludzi zdrowych i nie muszą świadczyć o żadnym zaburzeniu. Występujące jedynie jako drgnięcia kończyn nie będą zagrażać ciąży. Jeżeli jednak towarzyszą im inne objawy, jak np. wzrost tętna, wskazana jest wizyta u neurologa, który ustali właściwe postępowanie i oceni ryzyko dla dziecka. Powinna się Pani także skonsultować z lekarzem co do dalszego leczenia nerwicy.

Pozdrawiam