Problemy z budzeniem - co zrobić?

Witam mam, 19 lat. Od 5 lat mam tak dosłowny problem z budzeniem, nawet budzik, jak zadzwoni, to go wyłączam i idę dalej spać. Jeśli mam zajęcia na rano, to czasami nocą nie śpię, tylko myśli zajmuję nauką. Mieszkam teraz w akademiku, sam w pokoju. Cisza mnie również rozprasza, ale jak jest dużo ludzi słychać, coś się dzieje, to spokojnie idę spać. Czasami w nocy również się budzę i potem szybko zasypiam, bo najczęściej chce mi się pić. Proszę o pomoc. Pokój jest zawsze wietrzony. Chciałbym normalnie żyć. Mam głęboki niedosłuch od urodzenia.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twój problem może wiązać się z nadmiernym wzbudzeniem nerwowym, który utrudnia zasypianie i spłyca sen, prowadząc do częstych wybudzeń. Gdy zaśniesz w końcu głębszym snem, możesz mieć problemy z wybudzeniem się. Korzystne mogą się okazać techniki relaksacyjne, które pomagają pokonać stres. Więcej na ten temat możesz przeczytać na łamach naszego serwisu: http://portal.abczdrowie.pl/relaksacja-a-nerwica, http://portal.abczdrowie.pl/techniki-relaksacyjne-w-leczeniu-nerwic

Z pozdrowieniami