Wczesne budzenie się

Witam. Mam 17 lat i problem ze spaniem. Czasami zdarza się, że mam problem z zaśnięciem, ale głównie istnieje kłopot ze spaniem. Codziennie budzę się od godziny 5-6 i zasypiam na jakieś 15 min., z znowu się budzę. Dodam że z natury dosyć długo śpię. Gdy już wstaję, to cały dzień jestem zmęczona. Nie wiem czym jest to spowodowane, nie mam jakiś poważnych stresów. Proszę o poradę.

Witam,

Proszę o podanie dodatkowych informacji: o której godzinie przeważnie chodzisz spać, po jakim czasie zasypiasz, czy w trakcie nocy dochodzi do wybudzeń, czy zdarzają się popołudniowe drzemki, ile godzin łącznie przesypiasz w ciągu doby. Czy zdarza Ci się sypiać w inny sposób w weekendy niż w dni robocze? Czy stosujesz jakieś używki, alkohol, leki? Jak wygląda Twoje samopoczucie w ciągu dnia? Od jak dawna są problemy ze snem? Po uzupełnieniu tych informacji proszę o ponowne zadanie pytania do eksperta.

Z pozdrowieniami