Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność - jakie mogą być przyczyny?

Od kilku dni mam problem ze snem. Kładę się normalnie spać po przyjściu z pracy, zasypiam w miarę szybko i budzę się po godzinie, dwóch. Gdy próbuję zasnąć ponownie, nie da się. Czuje się wypoczęty, ale mija 6-7 godzin i ledwo stoję. Co może być nie tak??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam serdecznie,

Nie jest dla mnie do końca czytelne, czy stosuje Pan popołudniowe drzemki po przyjściu z pracy. Jeśli tak, może to być przyczyną trudności z zasypianiem w godzinach wieczornych.

Przyczyną krótkotrwałej bezsenności jest najczęściej stres i nieprawidłowe nawyki związane z zasypianiem. Poza tym istnieje wiele potencjalnych powodów bezsenności natury psychicznej (np. depresja, lęk, używanie substancji psychoaktywnych), jak i  somatycznej (np. przewlekłe choroby układu oddechowego, zaburzenia hormonalne) oraz specyficznych zaburzeń snu. Polecam Panu informacje dostępne w dziale: http://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy