Czy mioklonie są objawem zrywów padaczkowych?

Mam pytanie na temat miokloni, tak zwanych zrywów mięśniowych występujacych przed atakiem padaczki. Mam faceta chorującego na tą chorobę. Miewa zrywy mięśniowe bardzo często, gdy usypia, ale nie ataki choroby. Czy te zrywy mogą jednak być zwiastunem ataku?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jest to zupełnie prawidłowa sytuacja, gdy zrywania mięśniowe, czyli mioklonie, występują w momencie zasypiania. Zupełnie inną sytuacją jest padaczka miokloniczna. Nie podała Pani, jaki typ napadów występuje u Pani partnera. Jeśli jednak drgawki w typowych dla Pani partnera napadach padaczkowych wyglądają inaczej niż mioklonie, to wówczas można sądzić, że występujące czasami mioklonie nie są zwiastunem napadu.