Co oznaczają te zrywy ciała?

Witam mam pytanie gdy prubuje zasnac to mam takie zrywy ciala czy to niebezpieczne i czuje sie jakbym niewiem jak byla zdenerwowana i jescze jedna dwa razy zadrrzal mi palec tak chwile czy to moze byc objaw padaczki czy niedobory magnezu

Witam serdecznie,

mioklonie o których Pani pisze występuję często u osób zdrowych w trakcie zasypiania.
Nie są one niebezpieczne.
Na wszelki wypadek skonsultowałbym się jednak z neurologiem i dokładne przebadł aby
nabraś pewności, że wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam