Drgania różnych części ciała podczas zasypiania

U mojego 2,5 syna przy zasypianiu pojawiają się drgania różnych części ciała, jak głębiej zaśnie te drgania ustępują. Czy jest to normalne? Jest od pewnego czasu jest bardzo nerwowy np. jak mu się coś nie udaje, lub coś chce i nie dostanie to potrafi bić, drapać, uderzyć głową o podłogę lub inny przedmiot. Reaguje także tak w sytuacji kiedy jest nerwowa sytuacja w domu (często z powodu odmiennego podejścia do wychowania syna). Może stres jest powodem tego typu reakcji organizmu?

Zrywania podczas zasypiania tzw mioklonie przysenne nie są objawem choroby i występują u zdrowych osób.
Niepokojące są pozostałe zachowania Panie syna i z tym należałoby zgłosić się do psychologa/ psychiatry.