Problemy z samodzielnym zasypianiem u 9-latka

Witam, mój syn ma 9 lat. Po urodzeniu go bardzo długi czas spał razem ze mną w łóżku- silna alergia pokarmowa, drapanie w nocy, podawanie płynów itp. Ponad to syn jest dzieckiem impulsywnym i leczy się z powodu astmy od roku. Po dzień dzisiejszy, pomimo zę jest juz duzym dzieckiem, codziennie w nocy przechodzi ze swojego łóżka do mnie lub meza, nie chce tez zasypiac sam, zawsze prosi kogos by polozyl sie razem z nim. Czy takie zachowanie jest normalne? Czy powinnam zasięgnąć porady specjalisty?

W razie potrzeby (lub trudności) można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty rodzin.