Uczucie odrealnienia podczas zasypiania

Witam. Moje problemy charakteryzują się tym że kiedy zamykam oczy i powoli zasypiam to nagle mam dziwne "uderzenie" w głowie wybudzam się czuję że serce przyspieszyło i w krótkiej chwili wszystko zaczynam widzieć w oddali Bardzo trudno mi to opisać ale jest to jakby odrealnienie, przedmioty i to na co spojrzę jest w oddali. W trakcie tego "odrealnienia" w kilkadziesiąt sekund całe dłonie i stopy mam zalane potem. Bardzo proszę o pomoc bi niestety byłem u psychologa ale zupełnie to zbagatelizował

Witam,

Nie pisze Pan czy kiedy już Pan zaśnie - jaka jest jakość snu. Czy sen jest spłycony i czy wybudza się Pan w nocy z podobnym poczuciem lęku. U niektórych osób w fazie zasypiania ( a potem w fazie przebudzania) występuje zjawisko nazywane omamami hipnagogicznymi. To zjawisko całkowicie fizjologiczne. Wteduy można czuć odrealnienie czy nawet iluzje lub omamy wzrokowe. Jesli potem takie odrealnienie przechodzi w marzenia senne, to nie ma sięczym martwić. Jesli nie może jednak Pana potem zasnąc, wtedy warto zgłosić się do psychiatry ( zwłaszcza takiego, który specjalizuje się w terapii zaburzeń snu)

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza