Z czego mogą wynikać nudności i uczucie głodu u 8-latka?

Witam, mój syn 8 lat od 2 tygodni tylko wieczorami ma nudności i uczucie głodu, czasami odczuwa coś w gardle... bez gorączki i wymiotów... czasami budzi sie w nocy, ma drgawki i jest głodny... jeśli chodzi o jego dietę to posiłki ma pełnowartościowe, próbowaliśmy przed snem jeść troszkę więcej lub mniej imjest to samo...od około 6 miesięcy mamy playstation4 i syn grał ale z limitem do 1 godziny na dzień, w weekendy po zrobionych lekcjach 2. Syn jest bardzo mądry, w szkole w Niemczech radzi sobie super ale ostanio mówił tylko o grach...byl bardzo nerwowy. odstawiliśmy granie w gry i wszystko inne do zera ale sytuacja jeśli chodzi o jego wieczorne odczucia się nie zmienia. Dni planujemy inaczej, poświęcamy mu dużo więcej czasu i jest super kontakt... w obecnej sytuacji na świecie mamy pozamykanych lekarzy czy można prosić o poradę

Proszę zwrócić uwagę na to, czy syn je odpowiednią ilość posiłków w ciągu dnia, oraz czy są odpowiednio zbilansowane pod kątem potrzeb 8-latka. Jeżeli pojawia się głód, to może dziecko rzeczywiście jest głodne, i potrzebuje więcej jedzenia w ciągu dnia? Żywienie dziecka powinno być kolorowe i urozmaicone, dostarczać produktów z różnych grup (owoce, warzywa, mięso, ryby, orzechy, nabiał, produkty zbożowe). A co syn pije? Pomiędzy posiłkami najlepiej podawać samą wodę, dla smaku można dodać ziół lub owoc. Warto rozpisać co syn je oraz pije, oraz po kilku dniach przeanalizować: ile było w ciągu dnia warzyw i owoców, produktów białkowych i zbożowych, a ile produktów zawierających niezdrowe cukry i tłuszcze. Można poprosić o analizę dietetyka czy pediatrę i o ewentualną pomoc np. w ułożeniu diety. Wszelkie przekąszanie (chrupki kukurydziane, paluszki, słodycze itp) oraz wypijanie kolorowych napojów nie jest wskazane (zwłaszcza wieczorem), ponieważ będzie powodować gwałtowne skoki glukozy we krwi i powodować głód.