Ciągłe uczucie głodu u 29-latka

Witam, Od jakiegoś tygodnia, może dwóch nie moge sie najeść, zjem i za chwile czuje głód. Co to może być?

Witam serdecznie,

Przyczyną zaostrzonego apetytu może być niewłaściwa dieta. Być może zjada Pan zbyt dużo produktów o wysokim Indeksie glikemicznym. Sa to produkty które podnoszą szybko poziom cukru w krwi. Następuje gwałtowny wybuch insuliny która szybko trawi ten cukier i staje się Pan znów głodny. Wahania i skoki cukru mogą potęgować apetyt. Należałoby prześledzić Pana jadłospis i odszukać problem. Inna przyczyna może tkwić w zaburzeniach hormonalnych lub innych zdrowotnych.
Jeżeli chodzi o dietę to jeżeli byłby pan zainteresowany można wysłać do mnie przykładowy opis dnia - co i ile Pan jada a ja przeanalizuje i być może wskaże ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk