Motywacja przed niejedzeniem słodyczy

Dzien dobry Mam na imie Malgosia. Moim problemem sa slodycze.Troche mi sie przez nie przytylo. Waze 66.7 km przy wzroscie 159.Chciala bym schudnąc.A przede wszystkim chciala bym by ktos pomogl mi skonczyc z nalogiem slodyczy.

Witam,
Prawdopodobnie nieodpowiednio się odżywiasz, dlatego "ciągnie" Ciebie do słodyczy. Pamiętaj o 4-5 posiłkach dziennie, jedz "zdrowe" słodycze (np. placki bananowe, ciasteczka owsiane bez dodatku cukru, masło orzechowe domowe). Aby dokładniej ustalić przyczyny niezbędny jest wywiad żywieniowy.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu:
Magdalena Rapacka
m.rapacka@dietanamiare.pl

Witam serdecznie,

Bardzo dobrze Pani to ujęła - ,,słodycze to nałóg'' i im częściej po nie sięgamy tym mamy na nie większy apetyt. Jedząc słodycze, które mają wysoki Indeks glikemiczny przyczyniamy się do skoków cukru w naszym organizmie. Tego typu wahania cukru napędzają apetyt. Chęć jedzenia słodyczy może tez wynikać z nieodpowiednio zbilansowanej diety. Jeżeli jada Pani nieregularnie, w diecie brakuje węglowodanów złożonych, a jadłospis jest nieodpowiednio dobrany pod względem kalorycznym to organizm domaga się cukrów, które są głównym źródłem energii. Należałoby prześledzić Pani dotychczasową dietę i zastanowić się gdzie popełnia Pani błędy. Mogłaby Pani przesłać mi na maila przykładowy jadłospis, dokładny opis co Pani jada danego dnia i ja przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy. Apetyt na słodycze można w pewnym stopniu zmniejszyć zażywając suplementy z chromem. Jednak podstawą jest prawidłowa dieta, która pomoże Pani również w schudnięciu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci analizy jadłospisu i ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, proszę zapisywać sobie na kartce wszystkie słodycze, które Pani zje. Dokładnie dzien, godzine i co to bylo. Za kazdy dzien bez slodyczy prosze sobie sprawiac jakas przyjemnosc nie związaną z jedzeniem np. kupć dobrą książki, obejrzeć ciekawy film, zrobić kąpiel z bąbelkami itd. Oprócz tego warto słodycze zastępować domowymi dietetycznymi ciasteczkami, ciastami. Przepisy na mojej stronie: www.fb.com/Efekt.Centrum . Może Pani również używać stewii - to listki, które są słodsze od cukru. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam, żeby wyeliminować problem najlepiej się zastanowić jaka jest jego przyczyna. Proszę przeanalizować swój dzień i wyłapać momenty, w których jest największa ochota na słodycze, zastanowić się co towarzyszy tym sytuacją, czy jest to stres, moment relaksu, czy może głód. Często chęć na słodycze następuje wtedy kiedy jesteśmy głodni, kiedy poziom glukozy we krwi jest niski, dlatego wprowadzenie regularnych posiłków i dopuszczanie do poczucia głodu spowoduje że chęć na słodycze będzie wiele mniejsza i rzadsza.
Pozdrawiam, dietetyk Monika Majcher-Lipiejko