Ochota na słodycze po każdym posiłku

Witam, Po każdym posiłku mam ochotę na coś słodkiego. Jem regularne posiłki co 4h, pełnoziarniste produkty, zdrowe. Mam zbilansowaną dietę ułożoną przez dietetyka. Nie miałam tak nigdy wcześniej, takiej ochoty. Jak sobie z tym radzić i czym może być to spowodowane? Dodam że moja dieta jest bogata w błonnik, produkty o niskim lub średnim IG.. Spożywam regularnie owoce i warzywa.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam Panią,

Radziłabym porozmawiać o tym z dietetykiem prowadzącym Pani dietę. Najprawdopodobniej jadłospis jest niewłaściwie dobrany. Dieta może być zbyt niskokaloryczna. Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć.
Apetyt na słodycze tak jak wspomniałam na początku jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Istnieje także prawdopodobieństwo nadmiernego wystąpienia grzybów candida więc warto przebadać się w tym kierunku.
Jeżeli miałaby Pani dodatkowe pytania zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Radzę porozmawiać z dietetykiem, który układał dietę. Bardzo możliwe, że należy skorygować dietę. Apetyt na słodycze może być skutkiem nieodpowiednio zbilansowanej diety.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl