Witam
Towarzyszące uczucie głodu może być przyczyną zbyt małej podaży pokarmów w ciągu dnia. Wbrew pozorom zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta nie wymaga ograniczenia objętości spożywanych pokarmów, a zmiany jakości wybieranych produktów.
Wskazane jest spożycie produktów mlecznych niskotłuszczowych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).
Dzięki temu dieta wzbogacona zostanie w błonnik, który daje uczucie sytości.Zapewnia to również 5 posiłkowy system żywienia.
Ważne jest też włączenia regularnej aktywności fizycznej - codziennie w wymiarze minimum 30min.
W ten sposób masa ciała będzie stopniowo spadać, dzięki czemu organizm nie będzie narażony na niedobory, a ponadto uniknie się charakterystycznego dla diet o bardzo małej kaloryczności efektu jo-jo
Najwyraźniej stosujesz zbyt duże ograniczenie kalorii, w ten sposób nie osiągniesz pożądanego rezultatu, polecam skorzystać z pomocy fachowca.
Witam, samo jedzenie 5 posiłków nie wystarczy, aby schudnąć a do tego czuć się sytym i mieć dobre samopoczucie (w tego podczas diety nie powinno zabraknąć). Dieta powinna być także jak najbardziej urozmaicona i nie powinno w niej zbraknąć żadnej z grup produktów – produktów zbożowych pełnoziarnistych (ryż naturalny, kasze, makarony pełnoziarniste, pieczywo pełnoziarniste czy płatki naturalne – owsiane, żytnie, jęczmienne, itp.), produktów dostarczających białka (warzywa nasion strączkowych – fasola, groch, ciecierzyca, soczewica i inne; produkty mleczne półtłuste, mięso – najlepiej chude, ryby, jaja) – białko należy do najbardziej sycących składników pokarmowych, jednak jego podaż nie powinna przekraczać 15% całkowitej puli kalorii dostarczanych w ciągu dnia; produktów dostarczających zdrowych tłuszczów (oliwa, oleje roślinne, orzechy, nasiona i awokado), warzyw i owoców. Warzywa i owoce mają sporo błonnika, który wypełnia żołądek na dłużej, produkty zbożowe również, a tłuszcz i białko są najbardziej sycące. Jeśli masz wątpliwości czy do tego prawidłowo się odżywiasz zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zdrowe odżywianie i ćwiczenia odchudzające na siłowni – odpowiada Roma Wojtewicz
- Stosowanie kasz przy odchudzaniu – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Dieta a wafle ryżowe – odpowiada Roma Wojtewicz
- Tkanka tłuszczowa na brzuchu i udach – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie u 16-latki, która waży 79 kg przy 172 cm wzrostu – odpowiada Roma Wojtewicz
- Jak zrzucić 25 kg w wieku 31 lat? – odpowiada Mgr Diana Wolańska-Buzalska
- Produkty żywnościowe zapewniające uczucie sytości – odpowiada Mgr Natalia Mogiłko
- Dieta na przyrost masy mięśniowej dla 15-latka – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie i rozstępy na brzuchu i udach u 13-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Czy dieta warzywno-białkowa jest zdrowa dla organizmu? – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka