Zdrowe odżywianie i ćwiczenia odchudzające na siłowni

Witam. Mam 17 lat i ważę 46kg wzrostu 161. Chcę się zdrowiej odżywiać ponieważ chcę zacząć ćwiczyć na siłowni i schudnąc . Uwielbiam słodycze dlatego to też jest moim celem i wyzwaniem bym zaczęła zdrowiej jeść. Chciałabym się dowiedziec jak powinien wyglądać mój jadłospis i po jakie ćwiczenia powinnam sięgnąć na siłowni by pozbyć się kilka kg i poprawić swoją formę . Dodam też że bardzo bym chciała schudnac w okolicach ud i brzucha . Z góry Dziękuję za pomoc;))
17 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Wskaźnik masy ciała dla podanych parametrów wykazuje niedowagę, dlatego też zdecydowanie odradzam odchudzanie się.
Wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych jest zalecane w każdym przypadku, dlatego polecam
zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty