Jak schudnąć przy 183 cm wzrostu?

Witam mam 183 cm Wzrostu 84kg wagi jestem mężczyzną chodze do 2 gimn co dziennie chodze na rower jak mam schudnąć ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Codzienna aktywność fizyczna jest bardzo dobrym nawykiem, dlatego warto ją kontynuować nadal. W momencie gdy ,z uwagi na warunki pogodowe, realizacja tego rodzaju sportu nie będzie możliwa, konieczne stanie się zastąpienie go innym.
Polecam również wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania.
Należałoby przeanalizować dotychczasowy jadłospis i wyeliminować złe nawyki, a tym samym unikać słodyczy i słonych przekąsek typu chipsy, słodzonych napojów oraz żywności przetworzonej, a zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).
Ważne jest też regularne spożywanie posiłków - częściej,ale mniej objętościowo (najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia)

Najlepiej udać się do dietetyka, który przeanalizuje Pana problemy żywieniowe i pomoże zmodyfikować dietę tak, aby mógł Pan stracić na masie. Należałoby jednak najpierw sprawdzić , w jakim stopniu ta masa ciała wynika z tłuszczu a w jakim z mięśni. Jak coś to zapraszam do mnie.