Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie i rozstępy na brzuchu i udach u 13-latki

Mam 13 lat ważę 61 kilogramów i mam 164 wzrostu. Bardzo chciałabym zgubić trochę tłuszczu w okolicach brzucha, ud i pośladków. Na udach mam już nawet rozstepy. Co mam zrobić, poproszę o jakąś dietę i zestaw ćwiczeń. Bardzo by mi na tym zależało.
13 LAT ponad rok temu

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie. Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej może wynikać z naturalnej budowy, lub niewłaściwego stylu życia.
Jednym z ważnych aspektów sprzyjających modelowaniu sylwetki jest regularna aktywność fizyczna - realizowana codziennie, przez ok. 30min. Mogą to być ćwiczenia na wybrane partie ciała oraz dowolna forma sportu.
W kwestii diety polecam zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 - to pomoże uregulować metabolizm i zapobiegnie nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Wskazana jest też rezygnacja ze słodyczy (w tym również pieczywa cukierniczego typu drożdżówki, pączki, ciastka francuskie itp.), napojów słodzonych (dosładzanie kawy i herbaty, gotowe soki, wody smakowe)
oraz słonych przekąsek typu chipsy, krakersy.
Należy natomiast zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby)
Redukcja rozstępów jest możliwa jedynie za pomocą specjalnych masaży i kremów przeznaczonych do tego celu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy