Stosowanie kasz przy odchudzaniu

Czy osoba, która stosuje dietę w celu utraty kilku zbędnych kilogramów (oczywiście wspomaganą ćwiczeniami) powinna zjadać na kolację węglowodany w postaci kasz, pełnoziarnistych makaronów itp.?

Witam. Kasze (np. jaglana, gryczana, jęczmienna) oraz inne pełnoziarniste produkty zbożowe (np. płatki owsiane, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy) w odpowiedniej ilości są jak najbardziej wskazane, ponieważ są trawione powoli i pomagają utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi przez całą noc oraz hamują uczucie głodu. Jako dodatek do węglowodanów wskazana jest porcja chudego białka (np. ryba gotowana na parze lub pieczona, drób, jaja, chudy twaróg) oraz obowiązkowo warzywa. Pozdrawiam.

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska