Wilczy głód w godzinach wieczornych

Witam :) Jaka może być przyczyny wilczego głodu prawie wyłącznie między godzinami 22-1 w nocy ? Zauważyłem też dziwnie krótki stan zaspokojenia głodu w ciągu dnia. Jestem np. głodny po normalnym obiedzie już po około 2 godzinach. Jadnak najbardziej dokuczliwy głód jest późnym wieczorem. Mam nadciśnienie, chorobę nerek i kłopoty z niedokrwistością. Jakie badania mam zrobić i do jakiego specjalisty się udać ?

Witam,
na początku proponuję, aby przyjrzał się Pan swojemu jadłospisowi. Często zdarza się, że jeżeli pierwszym wartościowym posiłkiem po wielu godzinach nic nie jedzenia jest obiad, to organizm odbija sobie to w godzinach wieczornych. On cały czas potrzebuje energii do podstawowych funkcji życiowych tj. oddychanie, przepływ krwi. Jeżeli jej nie dostaje musi sobie to jakoś zrekompensować i zadbać o zebranie nadwyżek na kolejny czas kryzysu. Proszę postarać się, aby posiłki były dobrze zbilansowane i urozmaicone oraz planowane w odstępach czasowych nie większych niż 3 -4 godziny. Ostatni posiłek powinien być spożyty 3 godziny przed snem. Najlepiej, aby były to potrawy lekkostrawne (nie smażone, bez produktów wzdymających oraz pikantnych przypraw). Tak dobrze zadbany organizm nie powinien domagać się dodatkowych porcji w godzinach wieczornych :)

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl